Jak tworzymy takie ekspozytory reklamowe i inne nośniki promocyjne? Poznaj tajniki druku UV stosowanego przez STPrint!

Reklama musi robić na odbiorcach dobre, niezapomniane wrażenie. Do tego potrzeba zarówno kreatywnej koncepcji, jak też perfekcyjnej realizacji przyjętych założeń. Z tego zadania wywiązujemy się bardzo dobrze, co pokazują kolejne, spływające do nas zlecenia. A jak wygląda ich realizacja? Motorem napędowym zdecydowanej większości projektów jest drukowanie w technologii UV. Użyliśmy jej do stworzenia wielu ekspozytorów reklamowych oraz innego rodzaju nośników promocyjnych. Postanowiliśmy przybliżyć, jak to wszystko funkcjonuje.

Tusz trafia bezpośrednio na materiał, a naświetlanie promieniowaniem UV zmienia go w dodatkową warstwę

Konkretne parametry naszych maszyn nie są w tym momencie najważniejsze. Chodzi o zaprezentowanie ogólnej zasady ich działania oraz możliwości, z których potrafią czerpać kompetentni specjaliści. Aktualnie korzystamy ze sprzętu marki Durst, która w naszej branży cieszy się niemałym uznaniem. W całym procesie drukowania biorą udział specjalne, polimerowe farby, w pełnej gamie kolorów – również barwy białej. Dzięki temu tworzone przez STPrint ekspozytory reklamowe mogą przybrać dowolną formę, w zależności od Twoich potrzeb oraz atrybutów identyfikacji wizualnej stworzonej przez Ciebie marki. Głowica drukarki rozpyla tusz bezpośrednio na materiał: może to być karton, tektura, PCV, różne rodzaje folii, szkło, drewno – praktycznie dowolne tworzywo, byle miało płaską powierzchnię. Następnie lampy UV utrwalają stworzoną grafikę do tego stopnia, że ta w zasadzie staje się integralną częścią użytego surowca. Co równie istotne, wszelkie niuanse kolorystyczne zostają odwzorowane idealnie.

Dzięki nowoczesnej technologii Twoje ekspozytory reklamowe będą Ci służyć przez wiele długich lat

Drukowanie ultrafioletowe to rozwiązanie, które pojawiło się w branży stosunkowo niedawno. Efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać, robią na wszystkich obserwatorach spektakularne wrażenie. Naturalnie kwestie estetyczne czy potencjał stricte marketingowy to jeszcze nie wszystko. W pracowni STPrint zwracamy również uwagę na trwałość ekspozytorów reklamowych. Tutaj również druk UV bardzo pomaga nam w osiąganiu zamierzonych rezultatów. Utwardzone farby mocno przywierają do powierzchni, tworząc jednolitą strukturę. Kolory pozostają żywe i wyraziste nawet przy ekspozycji w szczególnie trudnych warunkach: ostro świecącym słońcu, intensywnych opadach, skrajnych temperaturach itd. Zachęcamy do obejrzenia dotychczasowych efektów naszej pracy, a także wysyłania zapytań. Dzięki wydrukowi UV jesteśmy w stanie podjąć się skonstruowania dowolnego ekspozytora reklamowego.