Kup Sumatryptan bez recepty – Imitrex cena

Kup Sumatryptan online

Kup Imitrex (Sumatriptan) Online
Meta Description: Dowiedz się więcej o Imitrex, jego zastosowaniach, dawkowaniu, środkach ostrożności i innych. Leczy on migrenę, jak również jej objawy. Lek musi być przepisany przez lekarza i nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 18 roku życia.
Imitrex (Sumatriptan) jest silnym środkiem przeciwbólowym. Działa w obrębie mózgu, aby złagodzić ból wynikający z bólu głowy. Lek leczy migrenowy ból głowy i klasterowy ból głowy. Zapobiega również wytwarzaniu przez organizm substancji, które wywołują objawy migreny, takie jak wrażliwość na jasne światło, wymioty i nudności.
Sumatryptan nie powinien być stosowany do rozwiązywania napięciowego bólu głowy, który jest głównie spowodowany stresem. Lekarz przepisuje Imitrex tylko po potwierdzeniu, że pacjent cierpi na migrenę.
Dawkowanie i sposób podawania
Ten lek zawiera instrukcję stosowania. Należy przeczytać instrukcję i stosować ją zgodnie z zaleceniami. W razie wątpliwości lub obaw należy zwrócić się do lekarza. Objawy, które prezentujesz, określiłyby, czy lek zostanie podany w szpitalu natychmiast.
Możesz połknąć lek doustnie, donosowo lub podskórnie. Należy go przyjmować z tłustym posiłkiem lub na pusty żołądek. Tabletki Imitrex należy spożywać w całości. Nie należy ich żuć ani łamać. Jeśli ból nie ustąpi lub powróci w ciągu dwóch godzin, należałoby podać kolejną dawkę.
Nie wiadomo, czy Sumatriptan jest bezpieczny dla pediatrii i geriatrii. Dlatego tacy pacjenci powinni stosować lek tylko wtedy, gdy zostanie przepisany przez lekarza.
Dawkowanie w przypadku migrenowych bólów głowy
Dorośli mogą spożywać maksymalnie 200 mg/dzień. Pacjenci do 18 roku życia mogą spożywać 25 – 100 mg. Może być powtarzane co dwie godziny, ale nie powinno przekraczać 200 mg. Pacjenci cierpiący na zaburzenia czynności wątroby powinni spożywać do 50 mg dziennie.
Klasterowe bóle głowy
Zastrzyki są preferowane dla bólów głowy, które są stosunkowo krótkie, ale bolesne. Lekarz podaje sześć miligramów (0,5 ml), ale nie powinien przekraczać dwunastu miligramów (1 ml) w ciągu jednego dnia. Leczenie podaje się podskórnie za pomocą wstępnie napełnionego wkładu z lekiem i wstrzykiwacza Imitrex Pen Injector. Można również użyć strzykawki z fiolką z pojedynczą dawką.
Roztwór do nosa
Roztwór jest stosowany w przypadku migren. W przypadku pięciu i dwudziestu miligramów, rozpylić w jednym nozdrzu. W przypadku dziesięciu mg, rozpylić po pięć mg w każdym nozdrzu. Dawkowanie można powtórzyć po 2 godzinach. Nie należy podawać powyżej 40 mg w ciągu jednego dnia.
STATdose Pen
W przypadku klasterowych bólów głowy można podać sześć miligramów. Roztwór znajduje się w małym pojemniku i podawany jest za pomocą strzykawki podskórnie. Roztwór występuje również w postaci wstępnie napełnionego wkładu medycznego.
Bezpieczeństwo i środki ostrożności
Nie ma ustalonej procedury bezpieczeństwa dla podawania Imitrexu u osób, które cierpią na maksymalnie 4 epizody bólu głowy w ciągu trzydziestu dni. Pacjenci muszą przestrzegać następujących środków ostrożności przed/podczas spożywania Sumatriptanu:
Poinformuj lekarza, jeśli doznałeś:
Alergie
Nadciśnienie
Arytmia serca
Udar mózgu
Słabe krążenie
Zatrzymanie akcji serca
Choroby wątroby
Padaczka
Nie należy przyjmować leku Imitrex w ciągu 14 dni po spożyciu MOAI (np. parnate, nardil, marplan).
Poinformuj lekarza, jeśli przyjmujesz inny rodzaj leku przeciwdepresyjnego.
Nie należy łykać leku Imitrex bezpośrednio po spożyciu innego leku na migrenę.
Unikaj prowadzenia pojazdów lub wykonywania czynności wymagających czujności.
Nie spożywaj marihuany ani alkoholu podczas spożywania leku Sumatriptan. Pojawi się uczucie senności.
Przed poddaniem się zabiegowi chirurgicznemu poinformuj specjalistę, że spożywasz lek Imitrex.
Podawanie Sumatriptanu osobom starszym może sprawić, że będą one podatne na nadciśnienie i problemy z wątrobą.
Nie wiadomo, czy Sumatriptan może uszkodzić płód. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży.
Sumatripan przenika do mleka matki. Kobiety karmiące nie powinny go spożywać, chyba że korzyści przewyższają ryzyko.
Sumatriptanu nigdy nie wolno podawać osobom poniżej 18 roku życia.
Unikaj rzeczy, które wywołują migrenę. Należą do nich:
Jogurt
Drożdże
Czekolada
Suszone owoce
Czerwone wino
Nieregularne pory posiłków
Stres
Niezdrowe nawyki dotyczące snu
Efekty uboczne
Jeśli jesteś uczulony na Sumatriptan, może to spowodować:
Trudności w oddychaniu
Pokrzywka
Obrzęk warg
Częste działania niepożądane Sumatriptan obejmują:
Napięta klatka piersiowa
Parestezje
Ucisk w rękach lub stopach
Zmęczenie
Duszny nos
Nadpotliwość
Należy przerwać stosowanie leku Sumatriptan i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią te ciężkie działania niepożądane:
Ból brzucha
Krwawy stolec
Luźny stolec
Dyskomfort w klatce piersiowej
Trudności w oddychaniu
Zaburzenia napadowe
Niewyraźne widzenie
Sztywne mięśnie
Ból bioder
Słabe krążenie
Obfite pocenie się
Gorączka
Ostre bóle głowy
Halucynacje
Brak równowagi
Pominięte dawki
Sumatryptan nie ma dedykowanego schematu dawkowania. Dlatego należy go stosować tylko w razie potrzeby. Jeśli nie zauważysz poprawy, skonsultuj się z lekarzem.
Przedawkowanie
Jeśli pacjent przedawkuje lek Imitrex, należy zadzwonić na linię alarmową lub do lokalnego zespołu kontroli zatruć. Objawami przedawkowania sumatryptanu są:
Konwulsja
Trudności w oddychaniu
Brak koordynacji
Blada skóra
Niebieskie paznokcie
Niewyraźne widzenie
Lekarz powinien monitorować ciśnienie krwi pacjenta i zlecić inne badania laboratoryjne. Pozwoli to wykluczyć lub monitorować ciężkie działania niepożądane.
Interakcje leków
Sumatriptan może wchodzić w reakcje z różnymi lekami, w tym suplementami, lekami ziołowymi i lekami dostępnymi bez recepty. Niektóre leki, które mogą wchodzić w interakcje z Sumatriptanem to:
Cyklobenzapryna
Tramadol
Zofran
Omeprazol
Albuterol
Zolmitriptan
Fluoksetyna
Wenlafaksyna