Kup Furosemid bez recepty – Lasix cena

Kup Furosemid online

Co to jest Lasix?

Efekt

Główną substancją czynną tego leku jest furosemid. Jest to lek moczopędny, który wypłukuje zatrzymane płyny (obrzęki) z tkanek w wyniku chorób serca, wątroby, nerek lub po oparzeniu. Zwiększone wydalanie moczu rozpoczyna się około godziny po przyjęciu leku i trwa od 6 do 8 godzin.
Furosemid ma silne działanie moczopędne, natriuretyczne, choleretyczne.
Lek ten jest stosowany w przypadkach nagłego wzrostu ciśnienia krwi spowodowanego nadmiarem wody w organizmie.

Stosowanie i dawkowanie

Istnieją takie wytyczne dotyczące dawkowania:

Lasix tabletki z furasemidem (40 mg).

Dorośli zwykle przyjmują na początku ½ do 2.

Dawkowanie i stosowanie ustalane jest indywidualnie przez lekarza w zależności od oceny choroby. Odpowiednie dawkowanie sprawia, że następuje odpowiedni drenaż.
W przypadku obrzęków w wyniku chorób serca, wątroby lub nerek dawka na początku terapii dla dorosłych wynosi 40 mg (4 ml Lasix liquidum), w razie potrzeby można przyjąć 80 miligramów (8 mililitrów Lasix liquidum) w ciągu sześciu godzin, co odpowiada 160 miligramom (szesnastu mililitrom Lasix liquidum) po 6 godzinach.
Dawkowanie podtrzymujące wynosi zwykle od 40 do 80 miligramów ( od 4 do 8 mililitrów Lasix liquidum) na dobę. Utrata masy ciała z powodu odwodnienia nie powinna przekraczać jednego kilograma na dobę.
Dzieciom podaje się zwykle od 1 do 2 mg na kg do maksymalnie 40 miligramów (lub cztery mililitry leku Lasix liquidum) na dobę.
W przypadku obrzęków w wyniku oparzeń dawka jednorazowa wynosi od 40 miligramów do 100 miligramów (od czterech do dziesięciu mililitrów Lasix liquidum) na dobę, a w przypadku upośledzenia czynności nerek do 250 miligramów (25 ml Lasix liquidum).
W przypadku nadciśnienia tętniczego dawka dla dorosłych wynosi 40 miligramów (4 mililitry Lasix liquidum). Nie ma wystarczających wyników badań dotyczących dawkowania u dzieci.
Możesz użyć Lasix, aby szybko schudnąć. Lek Lasix pomaga usunąć wodę z organizmu.

Na co muszę zwrócić uwagę przed jego użyciem?

Leczenie lekiem Lasix wymaga regularnego nadzoru lekarskiego.
Ponieważ stosowanie leku Furasemid prowadzi do spadku poziomu potasu we krwi, zaleca się stosowanie diety bogatej w potas (chude mięso, suszone owoce, banany, ziemniaki, pomidory, kalafior, szpinak itp.
Oczywiście można zażyć leczniczy środek z potasem.
Furosemidu nie należy przyjmować w przypadku niewydolności nerek z niedostatecznym wytwarzaniem moczu, niewydolności wątroby z zaburzeniami świadomości, ciężkiego niedoboru potasu (w wyniku długotrwałych wymiotów, ciężkiej lub przewlekłej biegunki, zaburzeń czynności wątroby, nadmiernego stosowania środków przeczyszczających), ciężkiego niedoboru sodu, zmniejszenia objętości krwi lub wody w organizmie, niskiego ciśnienia tętniczego, wrażliwości na sulfonamidy Lasix (furosemid) oraz w okresie laktacji.
Należy być pod kontrolą lekarza, jeśli mamy niskie ciśnienie krwi, zwłaszcza pacjenci, którzy mają zwężone naczynia wieńcowe lub mózgowe.
Jeśli masz chorobę cukru we krwi, powinieneś regularnie kontrolować poziom cukru we krwi.

Jeśli ktoś ma podagrę, powinien wykonywać regularną kontrolę kwasu moczowego.
W przypadku przeszkody w oddawaniu moczu, powiększenia gruczołu krokowego, niedrożności moczowodów, nerki zatrzymującej mocz należy zapewnić przepływ moczu.
W przypadku niedoboru białka lekarz musi dokładnie przepisać i dodatkowo dostosować dawkę.
W przypadku marskości wątroby i zaburzonej czynności nerek oraz w przypadku wcześniaków konieczny jest nadzór lekarski.
Podczas długotrwałej terapii należy regularnie wykonywać niektóre badania krwi. Należy wyrównać zmniejszoną objętość krwi, niedobór wody w organizmie, istotne zaburzenia elektrolitowe i zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Szczególnej kontroli wymagają pacjenci ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń elektrolitowych, na przykład dodatkowej utraty płynów, wymiotów, pocenia się lub biegunki.
Przedawkowanie

Główne objawy przedawkowania furosemidu to odwodnienie, zmniejszenie objętości krwi, niskie ciśnienie tętnicze, zaburzenia elektrolitowe, hipokaliemia i alkaloza w wyniku działania moczopędnego. Korelacja z toksycznym działaniem stężenia leku w płynach biologicznych nie jest znana.
Leczenie: Utrzymanie funkcji życiowych.

Interakcje

Połączenie z niektórymi antybiotykami, których przyjmowanie niesie ryzyko pogorszenia słuchu i lub nerek.
W niektórych przypadkach po podaniu dożylnym leku Lasix w ciągu 24 godzin po spożyciu chloralu wodzianu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: niepokój, uczucie gorąca, nudności, pocenie się, wzrost ciśnienia krwi i kołatanie serca. Dlatego nie zaleca się jednoczesnego stosowania produktu leczniczego Lasix/furasemid i wodzianów chloralu.

Działania niepożądane

– Ostre kłębuszkowe zapalenie nerek;
– Schyłkowa niewydolność nerek ; Oliguria w ciągu ponad 24 godzin ; Anuria;
– śpiączka wątrobowa ;
– śpiączka cukrzycowa;
– Zaburzenia gospodarki wodno-solnej, hipokaliemia, hiponatremia, hipowolemia,
alkaloza;
– Podagra, hiperurykemia;
– Dekompensacja lub stenoza mitralna i aortalna;
– Przerostowa kardiomiopatia obstrukcyjna drogi odpływu lewej komory;
– Hipotensja;
– Zawał serca;
-osobista nietolerancja (w tym nadwrażliwość) na furosemid, w tym sulfonamidy.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Furasemid należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C).