Kup Azytromycyna bez recepty – Summamed cena

Kup Azytromycyna online

Co to jest azytromycyna?

Azytromycyna jest antybiotykiem, którego nazwa handlowa w USA to Zithromax. Oczywiście w innych krajach jest sprzedawany pod innymi nazwami. Antybiotyki są stosowane do zwalczania infekcji wywołanych przez różne bakterie. Azytromycyna jest szczególnie wskazana w eliminacji tzw. zakażeń oportunistycznych u pacjentów z HIV.

Skład

Skład produktów azytromycyny zależy od postaci farmaceutycznej. We wszystkich postaciach (kapsułki, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej i tabletki powlekane) substancją czynną jest azytromycyna, ale stężenie lub ilość obecna w składzie jest różna.

Na przykład kapsułki twarde zawierają 250 mg azytromycyny podstawowej (265,05 mg azytromycyny dwuwodnej). Jeśli chodzi o proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, stężenie leku wynosi od 600 mg w butelce 15 ml do 1500 mg w butelce 37,5 ml. Tabletki powlekane zawierają 500 mg substancji czynnej.

Działanie farmakologiczne

Azytromycyna należy do grupy antybiotyków makrolidowych wraz z erytromycyną i klarytromycyną. Antybiotyki te są bakteriostatyczne, a w bardzo dużych stężeniach są również bakteriobójcze w zwalczaniu niektórych drobnoustrojów. Ich działanie rozpoczyna się od odwracalnego wiązania z podjednostką 50S rybosomalną prokariotów. W ten sposób blokują translokację aminokwasów.

Wskazania

Azytromycyna jest wskazana w leczeniu zakażeń wywołanych przez wrażliwe zarazki.

Te infekcje to np. zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła i płuc).

Azytromycyna jest na ogół bardzo skuteczna w leczeniu paciorkowców gardła; jednak nie ma jeszcze danych potwierdzających skuteczność azytromycyny w zapobieganiu gorączce reumatycznej.

Dawkowanie

Azytromycyna jest podawana tylko raz na dobę, a lekarz prowadzący oblicza dawkę w zależności od wieku, masy ciała i rodzaju zakażenia pacjenta, jak wyszczególniono poniżej:

– U dorosłych podaje się 500 mg na dobę przez trzy dni z rzędu. Lekarz może zaplanować inny sposób podawania całkowitej dawki 1500 mg azytromycyny, stosując dawkę początkową 500 mg, a następnie dawki 250 mg przez cztery dni.

– U dzieci i młodzieży zwykle zalecana dawka wynosi 10 mg/kg/dobę jako pojedyncza dawka przez trzy kolejne dni. Ta sama dawka może być podawana przez pięć dni, jako alternatywa terapeutyczna zgodnie ze stanem pacjenta i oceną lekarską.

– Nie ma konieczności dostosowania leczenia azytromycyną u osób w podeszłym wieku.

– W leczeniu paciorkowcowego zapalenia gardła zaleca się stosowanie dawki 20 mg/kg/dobę przez trzy kolejne dni (dawka maksymalna 500 mg).

Powyższe dawki są jedynie dawkami zalecanymi, które powinny być oceniane przez lekarza prowadzącego według różnych czynników dla każdego pacjenta.

Działania niepożądane

Lek ten może powodować skutki uboczne jak każdy inny produkt farmaceutyczny, ale nie oznacza to, że każdy kto go przyjmuje będzie na nie cierpiał. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych (obrzęk twarzy, szyi lub warg, problemy z oddychaniem, wysypka) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. To samo dotyczy pojawienia się pęcherzy na wargach, nosie, ustach, oczach i narządach płciowych; krwawej lub śluzowatej biegunki; wymiotów, zawrotów głowy.

Następujące działania niepożądane są uważane za rzadkie: zapalenie płuc, zakażenia pochwy, ból w klatce piersiowej, ból gardła, kaszel, zakażenie grzybicze, nerwowość, utrata apetytu, problemy ze słuchem, zawroty głowy, problemy z wątrobą, ból pleców i szyi, trudności w oddawaniu moczu, zwiększone ślinienie, owrzodzenia jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Azytromycyna jest przeciwwskazana u pacjentów, u których występuje nadwrażliwość na ten lek lub na inne antybiotyki makrolidowe i ketolidowe, na erytromycynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w składzie tego produktu.

Reakcje alergiczne na ten lek były zgłaszane bardzo rzadko. Objawy reakcji alergicznych mogą być nawracające i w takich przypadkach wymagają dłuższego okresu monitorowania i leczenia.

Azytromycynę należy stosować ostrożnie u pacjentów z istotną chorobą wątroby, ponieważ główną drogą eliminacji tego leku jest wątroba.

Ze względu na brak danych dotyczących stosowania azytromycyny u kobiet w ciąży, azytromycynę należy stosować w ciąży tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne i nie ma innego odpowiedniego leczenia. Nie należy go również stosować w leczeniu kobiet karmiących piersią.

Interakcje leków

Azytromycyna może wchodzić w interakcje z innymi lekami, które są metabolizowane przez wątrobę. Możliwe interakcje nie zostały szczegółowo zbadane, jednak wiadomo, że ta substancja czynna wchodzi w interakcje z niektórymi lekami rozrzedzającymi krew, innymi antybiotykami, lekami stosowanymi w leczeniu chorób serca. Dlatego ważne jest, aby wszyscy pacjenci, którym przepisano azytromycynę, rozmawiali z lekarzem i powiedzieli mu o wszystkich lekach, które przyjmowali lub nadal przyjmują, aby mógł on zdecydować o najbardziej odpowiedniej terapii i zapobiec ewentualnym interakcjom.

Z drugiej strony należy pamiętać, aby podczas stosowania azytromycyny nie przyjmować leków zobojętniających.

Prezentacja

Blister aluminiowy zawierający tabletki powlekane 500 mg.

Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej w butelkach ze szkła o pojemności 15 ml, 30 ml i 37,5 ml w kolorze topazowym.

Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej w saszetkach 250 mg, 500 mg i 1000 mg.

Nie należy przechowywać w temperaturze powyżej 30 ºC. Nie należy przechowywać w lodówce. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Ten i wszystkie leki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.